Olejki do włosów: Jak używać?

Olejowanie włosów to zabieg wypromowany przed laty przez polskie włosomaniaczki. Olejki nie tylko zapobiegają przesuszeniu i wypadaniu, ale także wzmacniają skórę włosa, a nałożone na skalp – pomagają uregulować wydzielanie sebum. Sprawdź, jak używać olejków, aby działały skutecznie!

Po co używa się olejków do włosów?


Naturalne olejki wytwarzane przez gruczoły łojowe są niezbędne do utrzymania gładkich, lśniących i zdrowych włosów. Ale ponieważ myjemy głowy tak często, warto skorzystać z benefitów, jakie zapewniają naturalne olejki roślinne.

Oto główne zalety olejowania włosów:

·  Ochrona przed uszkodzeniami termicznymi: gdy olejek pokryje całą strukturę włosa, otrzymujesz swego rodzaju prowizoryczną barierę ochronną przed stylizacją na gorąco i uszkodzeniami, które mogą z niej wynikać;

·    Wzmacnianie, nawilżenie i niwelacja nadmiernego puszenia: ta bariera ochronna doskonale nadaje się również do odżywiania włosów, jednocześnie zapobiegając utracie wilgoci. Niewiele zabiegów działa tak dobrze jak olejek do włosów, który ujarzmia puszenie i utrzymuje idealnie gładkie kosmyki – zapewniając gładką, lśniącą taflę;

·   Zapobiega przesuszaniu skóry głowy: jeśli masz problem z suchą skórą skalpu lub łuszczącym się łupieżem, prawdopodobnie jest to znak, że Twoje włosy mogą skorzystać na olejowaniu. Jest to świetny sposób na dostarczenie im bogatych kwasów tłuszczowych bezpośrednio do źródła, co pozwala odżywić i ukoić skórę głowy;

·   Wspomaga wzrost włosów: praktyka wmasowywania olejku w skalp pomaga w promowaniu przepływu krwi, co jest świetnym sposobem na stymulację wzrostu mieszków włosowych. A wiele olejków jest wypełnionych niezbędnymi witaminami i składnikami odżywczymi, które wspierają wzrost włosów i ich zdrowie;

·   Zapobiega przetłuszczaniu się włosów: jeśli masz wyraźną tendencję do przetłuszczania się skóry głowy, możliwe, że wpadłaś w błędne koło „nadmiernego mycia, jeszcze bardziej przetłuszczającej się skóry głowy, powtórz” przynajmniej raz. Kiedy myjesz włosy zbyt często, pozbawiasz skórę głowy sebum, którego potrzebuje do utrzymania optymalnej równowagi nawilżenia, co prowadzi do wytworzenia większej ilości olejków w celu kompensacji. Olejowanie włosów i skóry głowy to świetny sposób, aby przywrócić wszystko do domyślnych ustawień!


Jakich olejków używać?

Olejek powinien być przede wszystkim dostosowany do porowatości włosa, często się jednak najskuteczniejszym sposobem na sprawdzenie, co pasuje Tobie jest… próbowanie wszystkiego.

Najczęściej stosowane olejki do włosów to:

·        Olej kokosowy

Jeśli naprawdę chcesz usprawnić pielęgnację włosów niskoporowatych, upewnij się, że zawsze masz zapas oleju kokosowego! Bogaty w witaminy i kwasy tłuszczowe olej kokosowy zapewnia naprawdę imponujące korzyści: penetruje naskórek, aby odżywić skórę głowy, delikatnie usuwa nagromadzone osady, aby stworzyć optymalny stan dla wzrostu włosów. Jeśli chcesz uzyskać zdrowsze, dłuższe i mocniejsze włosy, z wyraźnym efektem tafli, zwykły olej kokosowy jest świetnym rozwiązaniem!

·        Olejek arganowy

Bogaty w minerały, witaminy i przeciwutleniacze, olej arganowy to kolejny faworyt osób, które dbają o włosy. Uelastycznia, nabłyszcza i nawilża włosy wysokoporowate, jednocześnie zapobiegając uszkodzeniom i rozdwajaniu końcówek. Witamina E w oleju arganowym jest kluczem do naprawienia zniszczeń spowodowanych codziennymi zanieczyszczeniami, wolnymi rodnikami i tych, które mogą zostały spowodowane przez stylizację na ciepło lub zabiegi chemiczne

·        Olejek migdałowy

Olejek migdałowy jest emolientem, który wypełnia luki obecne we włosach już na poziomie komórkowym – co oznacza, że ​​może sprawić, że Twoje włosy będą wyglądać wyraźnie zdrowsze i gładkie w dotyku. I podobnie jak inne olejki, o których wspomnieliśmy, białko, kwasy tłuszczowe i witamina E w olejku migdałowym pomogą pozbyć się suchości lub nawet naprawić uszkodzenia: wypróbuj maskę do włosów z olejkiem migdałowym i ulubioną maską, aby zapewnić włosom niesamowity zastrzyk dodatkowego odżywienia!

·        Oliwa z oliwek

    Pomijając zastosowania kulinarne, oliwa z oliwek zawiera duże ilości zmiękczających kwasów tłuszczowych, które wygładzają włosy i zapewniają im elastyczność. Działa również jako naturalny środek chroniący przed temperaturą, jednocześnie odżywiając zniszczone pasma. Polecana jest przede wszystkim do włosów kręconych.

·        Olejek z pestek winogron

Olejek z pestek winogron to skuteczny i niedrogi sposób na odżywienie włosów — jest bogaty w kwas linolowy, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania naszych narządów. Brak wystarczającej ilości kwasu linolowego może prowadzić do wypadania włosów, suchej skóry i przesuszonych włosów, więc regularne stosowanie go może pomóc w uzyskaniu odpowiedniego nawilżenia i blasku.

·        Olej rycynowy

Olej rycynowy to kolejny świetny wybór, jeśli chcesz dostarczyć niezbędnych białek i składników odżywczych do mieszków włosowych, a przy okazji pomaga zwalczać stany zapalne lub podrażnienia skóry głowy. Powlekając włosy olejem rycynowym, możesz sprawić, że będą bardziej błyszczące, lśniące i zdrowsze.

 

W jaki sposób olejować włosy?

Istnieją różne sposoby nakładania olejków na włosy, ale dominuje podejście polegające na przekształceniu zabiegu w relaksujący, przyjemny rytuał pielęgnacyjny.


Jeśli rodzaj oleju, którego używasz, ma postać stałą w temperaturze pokojowej (np. olej kokosowy), podgrzej go w dłoniach lub w mikrofalówce, aż się rozpuści. Zacznij wmasowywać olejek w skórę głowy opuszkami, a następnie przesuń palcami po długości włosa, pomijając jednak przy tym pierwsze 3-4 cm odrostu. Ilość olejku, której musisz użyć, zależy od długości i grubości twoich włosów – zacznij od rozprowadzenia kropli wielkości fasoli po dłoni i dodaj więcej, jeśli to konieczne, aby zapewnić równomierne pokrycie.


Zwiń włosy w luźny kok i pozostaw na dwadzieścia lub trzydzieści minut, aby uzyskać intensywną kurację. Ponieważ para może pomóc poprawić wchłanianie oleju, możesz również spróbować owinąć włosy wilgotnym gorącym ręcznikiem, aby wykonać mini sesję parową. Kiedy będziesz gotowa do spłukania olejku z włosów, zwróć uwagę, że usunięcie wszelkich śladów zabiegu może potrwać nieco dłużej niż zwykle. Po prostu delikatnej odżywki, aby nie utracić wilgoci i składników odżywczych, które zapewniła Ci olejowa kuracja.

 
Dodanie olejku eterycznego do oleju „nośnego”, takiego jak olej kokosowy, to dobry sposób na poprawienie efektów kuracji. Olejek lawendowy nie tylko niesamowicie pachnie, ale również wiadomo, że jego właściwości przeciwbakteryjne i przeciwbakteryjne przyspieszają wzrost włosów. Charakterystyczne uczucie mrowienia po użyciu olejku z mięty pieprzowej poprawia krążenie w skórze głowy, a olejek rozmarynowy pomaga na grubość i wzrost włosów. Wystarczy wymieszać kilka kropel wybranego olejku eterycznego z olejkiem nośnikowym, wmasować w skórę głowy i cieszyć się efektami!

W sklepie GoodSoul znajdziesz:


- INGRID COSMETICS SERUM DO WŁOSÓW Z OLEJKIEM AWOKADO

- INGRID COSMETICS SERUM DO WŁOSÓW Z OLEJKIEM LNIANYM

- INGRID COSMETICS SERUM DO WŁOSÓW Z OLEJKIEM SŁONECZNIKOWYM

- INGRID COSMETICS SERUM DO WŁOSÓW Z OLEJKIEM OLIWKOWYM

- VOLLARÉ COSMETICS SERUM DO WŁOSÓW FARBOWANYCH PROILS COLOR & SHINE

- VOLLARÉ COSMETICS SERUM DO WŁOSÓW KRĘCONYCH PROILS PERFERT CURLS

- VOLLARÉ COSMETICS SERUM DO WŁOSÓW SUCHYCH I ZNISZCZONYCH PROILS INTENSIVE REPAIR

- VOLLARÉ COSMETICS SERUM DO WŁOSÓW CIENKICH PROILS VOLUME

Wszystkie komentarze

Odpowiedz

Produkt dodany do porównania